| Matches | Friendlies | Season 2020/21

Friendlies Fixtures for

Saturday 1st August, 2020
Friendlies
Boroughbridge
Boroughbridge
2-1 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Bottesford Town
Bottesford TownRobbie Leaning 13
1-1
HT: 1-0
Louth Town
Louth TownBailey Wright 56
Brigg Town
Brigg TownReece Moody 27
1-4
HT: 1-1
Newark Town
Newark TnUnknown 45, 52, 71pen, 84
Campion
Campion
6-4 Beeston St Anthony's
Beeston St Ant'sJack Coop (3)
Matthew Moon
Clipstone
ClipstoneJack Warwick 39
1-6
HT: 1-4
AFC Mansfield
AFC MansfieldBenjamin Algar 19, 25
Ross Duggan 28, 31
Owen Clarke 75
Morgan James 82pen
East Hull
East HullJoshua Vickers 45
1-1
HT: 1-1
Goole AFC
Goole AFCJoshua Schofield 34
Eccleshill United
Eccleshill United
3-2 Steeton
SteetonBen Clarkson
Immanuel Kinuthia
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesUnknown 66, 68
2-3
HT: 0-1
Rossington Main
Rossington MainJordan Buckham 45
Monosse Kianga 62
Jack Watson 74
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurUnknown 26og
Casey Stewart 32
Ashley Flynn 41
Harrison Blakey 80
4-4
HT: 3-0
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareAshley Austin 74
Brett Smith 90pen
Harvey Booth 105
Amir Berchil 115pen
(Four quarters of thirty minutes each)
Tuesday 4th August, 2020
Friendlies
Dronfield Town
Dronfield Town
0-2
HT: 0-1
Clay Cross Town
Clay Cross TownMontelle Kamara 26
Lewis Macaskill 78
Garforth Town
Garforth TownDramane Coulibaly 65
1-3
HT: 0-2
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticNathan Cartman 12
Michael Coulson 13
Brandon Smalley 57
Hall Road Rangers
Hall Road RangersNathan Walker 45
Sam Robinson 50, 80
3-0
HT: 1-0
Hedon United
Hedon Utd
Rainworth Miners Welfare
Rainworth MWAdy Harris 8
1-4
HT: 1-0
AFC Mansfield
AFC MansfieldMatthew Wilson 53
Luke Walker 57
Jack Harrison 64
Ross Duggan 86
Retford United
Retford UnitedKosi Nwobi 59
Brandon Kane 64
2-1
HT: 0-0
Swallownest
SwallownestRichard Williams 61
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 77
1-1
HT: 0-1
Barnoldswick Town
Barnoldswick TownUnknown 26
Wombwell Main XI
Wombwell Main XI
0-4 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Wednesday 5th August, 2020
Friendlies
Carlton Athletic
Carlton AthleticUnknown 28pen, 50
2-2
HT: 1-0
Emley AFC
Emley AFCBradley Hennessey 53
Edward Busfield 64
Grimsby Borough
Grimsby BoroughHarry Burke 55
Jack Bradbury 76
2-1
HT: 0-0
Frickley Athletic
Frickley AthleticJack Smith 75
Hall Green United
Hall Green UtdUnknown 20, 29, 38, 58, 70, 77
6-0
HT: 3-0
Athersley Recreation
Athersley Recreation
North Ferriby
North FerribyDaniel East 26
1-1
HT: 1-0
South Cave United
South Cave UtdMax Brocklesby 79
Retford FC
Retford FCZach Casburn 52pen
George White 60
2-2
HT: 0-0
Goole AFC
Goole AFCAnees Younis 46, 49
Thursday 6th August, 2020
Friendlies
Field
Field
3-1 Eccleshill United
Eccleshill United
Tadcaster Magnets
Tadcaster MagnetsScott Nicholas
1-7 Garforth Town
Garforth TownHelmo Mendes da Cruz Silva
Charlie Marshall (2)
Lee Turner (2)
Alex Burton
Jack Lazenby
Friday 7th August, 2020
Friendlies
Keelby United
Keelby United
0-3
HT: 0-2
Winterton Rangers
Winterton RangersUnknown 31og
Nathan Jarman 45
Daniel Walker 46
Saturday 8th August, 2020
Friendlies
Belper Town
Belper TownCraig Mitchell 13
Corey Gregory 45
Derry Robson 84
3-0
HT: 2-0
Athersley Recreation
Athersley Recreation
Bridlington Town
Bridlington TownWilliam Annan 17, 20
Thomas Waudby 35
William Waudby 86
4-7
HT: 3-5
Gainsborough Trinity
Gainsborough TrinityLuke Lofts 21, 30
Greg Smith 25
Owen Marshall 32
Reco Fyfe 43, 59
Reon Potts 80
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownJonathan Oglesby 24
1-1
HT: 1-1
Skegness Town
Skegness TownGary King 9pen
Eccleshill United
Eccleshill UnitedAran Basi 2
1-4
HT: 1-1
FC United of Manchester
FC Utd of ManchesterRegan Linney 27
Paul Ennis 48pen
Nathan Burke 80
Trialist 90
Epworth Town Colts
Epworth Town ColtsRyan Douglas 83
1-1
HT: 0-0
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfarePaul Sherburn 53
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
0-0 Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
Goole AFC
Goole AFCNathan Keightley
Reagan Waud (2)
Joshua Schofield
Tawheed Ahmed
5-0 Dringhouses
Dringhouses
Hall Road Rangers
Hall Road RangersSam Robinson 45, 77
Richard Medcalf 88
3-1
HT: 1-0
Immingham Town
Immingham TownAaron McKenzie 78pen
Knaresborough Town
Knaresborough TownDaniel Thirkell 4
Josh Wicks 36
2-1
HT: 2-1
Pickering Town
Pickering TownWayne Brooksby 45
Lincoln United
Lincoln UnitedMatt Cotton 29
1-0
HT: 1-0
Brigg Town
Brigg Town
Littletown
Littletown
3-2 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
North Ferriby
North Ferriby
0-1
HT: 0-0
Bottesford Town
Bottesford TownRyan Hollingsworth 46
Prestwich Heys
Prestwich HeysJoe Rothwell 15
Jack Coop 38
Reece Lyndon 45
3-4
HT: 3-2
Silsden
SilsdenAntony Brown 20, 45, 50
Lewis Morgan 59
Retford FC
Retford FCBrandon Lee 22
Jack Johnson 31
Gareth Davies 66
3-1
HT: 2-1
Collingham
CollinghamUnknown 3
Rossington Main
Rossington MainJordan Buckham 58
1-1
HT: 0-0
Maltby Main
Maltby MainSteven Hopewell 77
Selby Town
Selby TownGeorge Bissett 42, 53
Liam Flanagan 43
Charlie Clamp 45
Joshua Street 54
Unknown 66og
Wesley Naules 80
7-0
HT: 3-0
Westella & Willerby
Westella & Willerby
Shirebrook Town
Shirebrook Town
P-P AFC Mansfield
AFC Mansfield
Thackley
ThackleyAdam Muller 70
1-2
HT: 0-2
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareAmir Berchil 36, 45
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurRoy Fogarty 56pen
1-2
HT: 0-2
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticNathan Cartman 8
Michael Coulson 33
Monday 10th August, 2020
Friendlies
Emley AFC
Emley AFC
0-2
HT: 0-0
Penistone Church
Penistone ChurchTrialist 72
Samuel Scrivens 75
Tuesday 11th August, 2020
Friendlies
AFC Bentley
AFC Bentley
1-1 Rossington Main
Rossington Main
AFC Mansfield
AFC Mansfield
0-3
HT: 0-1
Sheffield
SheffieldJack Watson 11
Alex Wonham 70
Max Rhodes 82
Bottesford Town
Bottesford Town
0-2
HT: 0-0
Lincoln United
Lincoln UnitedJack McMenemy 73
Matt Cotton 77
Eccleshill United
Eccleshill United
0-5
HT: 0-2
Ossett United
Ossett UnitedElliott Harrison 3
Tom Greaves 42
Ross Hardaker 62
Nicholas Guest 73, 90
Garforth Town
Garforth TownCharlie Marshall
Joseph Colley
Alex Burton (3)
Jamie Barkway
6-0 Old Malton St Mary's
Old Malton St Mary's
Golcar United
Golcar UnitedFraser Beckett 48
1-2
HT: 0-1
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfAshley Bell 15
Joe Milner 74
Ilkley Town
Ilkley TnJames Turland 29
1-3
HT: 1-2
Silsden
SilsdenKhurram Shazad 33, 44
Christopher Wademan 84
Lincoln Moorlands Railway
Lincoln Moorlands Railway
0-2
HT: 0-2
Skegness Town
Skegness TownBen Davison 3
Elliot Broughton 35
Parkgate
ParkgateBrandon Bagley 9
Richard Tootle 21
Lewis Whitaker 41
Simon Harrison 50
Bruno Holden 59
5-1
HT: 3-0
Oughtibridge
OughtibridgeUnknown 62
Retford United
Retford UnitedSamuel Forster 32
Ilack Tongo Chiti 39
Corey Goodwin 85
3-1
HT: 2-0
Hallam
HallamUnknown 84og
Selby Town
Selby TownJoshua Street 25
Matthew Turnbull 42og
Mark Simpson 54
Liam Flanagan 65
4-1
HT: 2-1
Pickering Town
Pickering TownNathan Perks 20
Thackley
ThackleyAsa Mitchell 1, 17, 50
Jack Normanton 39
4-0
HT: 3-0
FC United of Manchester
FC Utd of Manchester
Thorne Colliery
Thorne CollieryShay Evans-Booth 55pen
Kirk Frost 79, 84
3-1
HT: 0-0
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareCameron Kilmartin 50
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge AthleticUnknown 40
1-6
HT: 1-3
Belper Town
Belper TownDerry Robson 8
Nathan Curtis 12, 22
Danny South 50
Brodie Litchfield 88pen
Craig Mitchell 90
Wednesday 12th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Jubilee Sports
Jubilee Sports
Bridlington Town
Bridlington TownDaniel Earl 15, 40, 57
Joe McFadyen 55, 77
Matthew Broadley 86
Billy Logan 89
7-2
HT: 2-1
Beverley Town
Beverley TnUnknown 10, 87
(at North Cave Playing Fields)
Epworth Town Colts
Epworth Town ColtsUnknown 15
1-3
HT: 1-1
Winterton Rangers
Winterton RangersJosh Walker 1
Keiron Walker 46, 75
Grimsby Borough
Grimsby BoroughBrody Robertson 22
Edward Rogerson 29
Lewis Bemrose 84pen
3-1
HT: 2-0
Brigg Town
Brigg TownUnknown 68
Littletown
LittletownTrialist 80
1-4
HT: 0-1
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareLewis Stephens 37
Liam Ormsby 68
Liversedge
LiversedgePaul Walker 9
Nicky Boshell 33
Oliver Fearon 45
Jack Hardacre 55
James Ngoe 74
5-0
HT: 3-0
Horbury Town
Horbury Tn
Maltby Main
Maltby MainJonathan Hill 40
Mitchell Dunne 83
2-0
HT: 1-0
Ecclesfield Red Rose
Ecclesfield Red Rose
Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
7:45pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Swallownest
SwallownestOliver Grady (2)
Richard Williams (2)
4-1 Swallownest U21s
Swallownest U21sUnknown
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
7:00pm Albion Sports
Albion Sports
(at Whitkirk Wanderers FC)
Thursday 13th August, 2020
Friendlies
Garforth Town
Garforth Town
7:30pm Dringhouses
Dringhouses
Tadcaster Magnets
Tadcaster Magnets
6:45pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
Friday 14th August, 2020
Friendlies
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
7:30pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
(NHS Cup)
Saturday 15th August, 2020
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
3:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
Athersley Recreation
Athersley Recreation
3:00pm North Gawber Colliery
North Gawber Colliery
Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm Thorne Colliery
Thorne Colliery
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Frickley Athletic
Frickley Athletic
3:00pm Barton Town
Barton Town
Grimsby Borough
Grimsby Borough
11:30am Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Handsworth
Handsworth
3:00pm Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
Hyde United
Hyde United
3:00pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Jubilee
Jubilee
3:00pm Swallownest
Swallownest
Liversedge
Liversedge
3:00pm Irlam
Irlam
Newark
Newark
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
North Ferriby
North Ferriby
3:00pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Northallerton Town
Northallerton Town
3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Ossett United
Ossett United
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Penistone Church
Penistone Church
3:00pm Sheffield
Sheffield
Selby Town
Selby Town
3:00pm Goole AFC
Goole AFC
Shelley
Shelley
2:00pm Emley AFC
Emley AFC
Silsden
Silsden
3:00pm Mossley
Mossley
Thackley
Thackley
3:00pm Campion
Campion
Wakefield
Wakefield
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Worksop Town
Worksop Town
3:00pm Parkgate
Parkgate
Monday 17th August, 2020
Friendlies
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Tuesday 18th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:30pm Ossett United
Ossett United
Bridlington Town
Bridlington Town
7:30pm North Ferriby
North Ferriby
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Belper Town
Belper Town
Liversedge
Liversedge
7:30pm Horsforth
Horsforth
Maltby Main
Maltby Main
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Selby Town
Selby Town
7:45pm Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Silsden
Silsden
7:30pm Clitheroe
Clitheroe
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
7:45pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Thackley
Thackley
7:45pm Emley AFC
Emley AFC
Wednesday 19th August, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
7:30pm Grimsby Borough
Grimsby Borough
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Beeston St Anthony's
Beeston St Ant's
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
7:30pm Barton Town
Barton Town
Houghton Main
Houghton Main
7:45pm Swallownest
Swallownest
Ollerton Town
Ollerton Town
7:45pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
7:45pm Hunslet Club
Hunslet Club
(ko and venue tbc)
Thursday 20th August, 2020
Friendlies
Ecclesfield Red Rose
Ecclesfield Red Rose
6:30pm Parkgate
Parkgate
Shelley
Shelley
7:30pm Penistone Church
Penistone Church
Friday 21st August, 2020
Friendlies
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Ossett United
Ossett United
(Steve Kelly Memorial)
Saturday 22nd August, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Athersley Recreation
Athersley Recreation
3:00pm Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Barnoldswick Town
Barnoldswick Town
3:00pm Silsden
Silsden
Bridlington Town
Bridlington Town
2:00pm Belper Town
Belper Town
Dinnington Town
Dinnington Town
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm Farsley Celtic
Farsley AFC
Grimsby Borough
Grimsby Borough
3:00pm Boston Town
Boston Town
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm Keelby United
Keelby United
Handsworth
Handsworth
2:00pm Grantham Town
Grantham Tn
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
12:30pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Knaresborough Town
Knaresborough Town
3:00pm North Ferriby
North Ferriby
Parkgate
Parkgate
2:00pm Renishaw
Renishaw
Pickering Town
Pickering Town
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Selby Town
Selby Town
3:00pm Thorpe United
Thorpe Utd
Stockton Town
Stockton Tn
3:00pm Liversedge
Liversedge
Swallownest
Swallownest
3:00pm Clay Cross Town
Clay Cross Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
3:00pm Lincoln United
Lincoln United
Worksop Town
Worksop Town
2:00pm Emley AFC
Emley AFC
Monday 24th August, 2020
Friendlies
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Ossett United
Ossett United
Tuesday 25th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:30pm Parkgate
Parkgate
Campion
Campion
7:45pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Eccleshill United
Eccleshill United
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Emley AFC
Emley AFC
7:30pm Huddersfield Town
Huddersfield Tn
Garforth Town
Garforth Town
7:45pm Worksop Town
Worksop Town
Harworth Colliery
Harworth Colliery
7:45pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Liversedge
Liversedge
7:45pm Ramsbottom United
Ramsbottom Utd
Oxenhope Recreation
Oxenhope Recreation
7:00pm Silsden
Silsden
Thackley
Thackley
7:45pm Steeton
Steeton
Winterton Rangers
Winterton Rangers
7:30pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Wednesday 26th August, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
7:45pm Houghton Main
Houghton Main
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Dodworth Miners Welfare
Dodworth MW
Barton Town
Barton Town
7:00pm Beverley Town
Beverley Tn
Handsworth
Handsworth
7:45pm North Gawber Colliery
North Gawber Colliery
Swallownest
Swallownest
7:30pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Whitkirk Wanderers
Whitkirk Wanderers
6:30pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Thursday 27th August, 2020
Friendlies
Golcar United
Golcar United
7:30pm Eccleshill United
Eccleshill United
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
7:30pm Garforth Town
Garforth Town
(ko tbc)
Friday 28th August, 2020
Friendlies
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
7:30pm Bottesford Town
Bottesford Town
Handsworth
Handsworth
7:45pm Dronfield Town
Dronfield Town
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Saturday 29th August, 2020
Friendlies
AFC Mansfield
AFC Mansfield
3:00pm Swallownest
Swallownest
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Newark Town
Newark Tn
Barton Town
Barton Town
1:00pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm Frickley Athletic
Frickley Athletic
Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
P-P Grimsby Borough
Grimsby Borough
Liversedge
Liversedge
3:00pm Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
North Ferriby
North Ferriby
3:00pm Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
Ollerton Town
Ollerton Town
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Parkgate
Parkgate
2:00pm LIV Supplies
LIV Supplies
Retford FC
Retford FC
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Selby Town
Selby Town
3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Silsden
Silsden
2:00pm Padiham
Padiham
Thackley
Thackley
3:00pm Guiseley
Guiseley
(provisional)
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
3:00pm Emley AFC
Emley AFC
Tuesday 1st September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
7:30pm Field
Field
(Provisional)
Parkgate
Parkgate
7:15pm Worksop Town U21s
Worksop Tn U21s
Swallownest
Swallownest
7:30pm Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Thackley
Thackley
P-P Colne
Colne
Wednesday 2nd September, 2020
Friendlies
Dodworth Miners Welfare
Dodworth MW
P-P Penistone Church
Penistone Church
Handsworth
Handsworth
7:45pm Brighouse Town
Brighouse Town
(Provisional)
Saturday 5th September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
3:00pm Atherton Collieries
Atherton Collieries
(Provisional)
Swallownest
Swallownest
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
(Chris Lill Memorial Game, provisional)
Tuesday 8th September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
7:30pm Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)
(Provisional)