| Matches | Saturday 15th August, 2020
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 15th August, 2020
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby FrodinghamUnknown 46
1-5
HT: 0-4
Winterton Rangers
Winterton RangersNathan Jarman 5, 18
Jack Varley 38
Keiron Walker 39
Elliott Vasalo 55
Athersley Recreation
Athersley RecreationUnknown
1-4 North Gawber Colliery
North Gawber CollieryLee Elsworth (2)
Carey Welford
Matthew Blakey
Bottesford Town
Bottesford TownMason Ellender 52
1-3
HT: 0-1
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PSClarke Greaves 27
Luke Mangham 65
Scott Ruthven 77
Bridlington Town
Bridlington TownChristopher Jenkinson 23
Billy Logan 27
Peter Davidson 32
Joe McFadyen 43
Daniel Earl 44
William Annan 59, 74, 89
8-0
HT: 5-0
Thorne Colliery
Thorne Colliery
Eccleshill United
Eccleshill UnitedAran Basi 61
Tabish Hussain 82
2-1
HT: 0-1
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesSamuel Cable 14
Frickley Athletic
Frickley AthleticJonathon Margetts 52
1-0
HT: 0-0
Barton Town
Barton Town
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
4-4 Silsden U23s
Silsden U23s
Grimsby Borough
Grimsby BoroughBrody Robertson 70
Jack Bradbury 86
2-2
HT: 0-0
Gainsborough Trinity
Gainsborough TrinityUnknown 89, 90
Hall Road Rangers
Hall Road RangersUnknown 52og
1-3
HT: 0-1
AFC Mansfield
AFC MansfieldRoss Duggan 41
Luke Walker 47, 55
Handsworth
HandsworthLeon Howarth 10
Andrew Gascoigne 83pen
2-2
HT: 1-1
Newark
NewarkUnknown 35, 89
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayAdam Shaw 5, 27
2-1
HT: 2-0
Darlington Railway Athletic
Darlington RAKerry Hedley 62
Horncastle Town
Horncastle Town
0-4
HT: 0-1
Skegness Town
Skegness TownDaniel Trott 35
Alfie Usher 67, 85
George Zuerner 83
Hyde United
Hyde UnitedLouis Myers 25
Paddy Lane 36pen
Tom Pratt 39
Jack Dyche 55, 59
5-1
HT: 3-1
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurUnknown 26og
Jubilee
JubileeUnknown
1-3 Swallownest
SwallownestOliver Grady
Matthew Morton
Tyler Bradley
Liversedge
LiversedgePaul Walker 17
Michael Bottomley 51
2-0
HT: 1-0
Irlam
Irlam
North Ferriby
North FerribyLeigh Hutchinson 56
1-0
HT: 0-0
Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Northallerton Town
Northallerton TownBrad Plant 59
1-3
HT: 0-1
Knaresborough Town
Knaresborough TownBradley Walker 30
Jack Carr 48
Daniel Thirkell 53
Ossett United
Ossett United
0-1
HT: 0-1
Maltby Main
Maltby MainMitchell Dunne 22
Penistone Church
Penistone ChurchThomas Cadzow 69
1-0
HT: 0-0
Sheffield
Sheffield
Retford FC
Retford FCAdam Scott 48pen
1-3
HT: 0-1
SJR Worksop
SJR WorksopDaniel Wiltshire 2
Tom Mullen 74pen
Matthew Thompson 87
Selby Town
Selby TownLiam Flanagan 30, 37
2-1
HT: 2-0
Goole AFC
Goole AFCReagan Waud 74pen
Shelley
Shelley
0-6
HT: 0-1
Emley AFC
Emley AFCCallum Ward 45
Connor Glavin 61, 65
Adam Haw 75, 80
Kane Reece 81
Silsden AFC
Silsden AFCMatthias Britton 58
Liam Hudson 78
2-5
HT: 0-0
Mossley
MossleyRyan Shenton 48
Unknown 76, 80, 89, 90
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionJunayd Cassius-Gill 33, 86
Rafa Ferreira 45
Bailey Thompson 62
Ify Ofoegbu 77
5-0
HT: 2-0
Albion Sports
Albion Sports
Thackley
ThackleyLewis Waddington 41
1-3
HT: 1-0
Campion
CampionUnknown 55, 65, 75
Wakefield
WakefieldNapoleon Petridis 67
1-4
HT: 0-1
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareBrett Smith 47pen
Joe Wood 78pen, 90, 104
(Four quarters of thirty minutes each)
Worksop Town
Worksop TownVaughan Redford 19, 24
Cody Cromack 74
3-1
HT: 2-0
Parkgate
ParkgateSimon Harrison 47

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 AFC Mansfield 0 0 0
2 Albion Sports 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Barton Town 0 0 0
5 Bottesford Town 0 0 0
6 Bridlington Town 0 0 0
7 Eccleshill United 0 0 0
8 Garforth Town 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Grimsby Borough 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Hemsworth Miners Welfare 0 0 0
13 Knaresborough Town 0 0 0
14 Liversedge 0 0 0
15 Maltby Main 0 0 0
16 Penistone Church 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Staveley Miners Welfare 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Yorkshire Amateur 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Armthorpe Welfare 0 0 0
2 Brigg Town 0 0 0
3 Campion 0 0 0
4 Dronfield Town 0 0 0
5 East Hull 0 0 0
6 Emley AFC 0 0 0
7 Glasshoughton Welfare 0 0 0
8 Hall Road Rangers 0 0 0
9 Hallam 0 0 0
10 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
11 North Ferriby 0 0 0
12 Nostell Miners Welfare 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Retford FC 0 0 0
15 Rossington Main 0 0 0
16 Selby Town 0 0 0
17 Skegness Town 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Winterton Rangers 0 0 0
20 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0

Click here for more details