| Matches | Week commencing Monday 16th October, 2017

<

>

Matches week commencing

Tuesday 17th October, 2017
West Riding County Cup First Round
Ossett Albion
Ossett Albion
0-2Att: 95HT: 0-2 Pontefract Collieries
Pontefract CollsMark Whitehouse 4
Christopher Jackson 12
Att: 95
HT: 0-2
NCEL League Cup First Round
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
0-2Att: 55HT: 0-1 Swallownest
SwallownestNicholas Senior 26
Jack Watts 56pen
Att: 55
HT: 0-1
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurDaniel Maw 26, 45
Ashley Flynn 38, 60
T'nique Fishley 72, 90
6-1Att: 50HT: 3-1 Brigg Town
Brigg TownRyan Thompson 40
Att: 50
HT: 3-1
NCEL Premier Division
Barton Town
Barton TownGareth Barlow 7, 12
2-3Att: 101HT: 2-1 Worksop Town
Worksop TownAlec Denton 13
Mitch Langton 84og
Gareth Barlow 90og
Att: 101
HT: 2-1
Handsworth Parramore
Handsworth Parr
0-1Att: 120HT: 0-0 Maltby Main
Maltby MainJed McGowan 80
Att: 120
HT: 0-0
Liversedge
LiversedgeAndrew Wood 12, 65, 85
3-2Att: 95HT: 1-0 Parkgate
ParkgateJassim Alali 77
Kieran Hirst 80
Att: 95
HT: 1-0
NCEL Division One
Hallam
HallamMitchell Dunne 15pen, 75
Gareth Griffiths 80
3-0Att: 133HT: 1-0 Ollerton Town
Ollerton Town
Att: 133
HT: 1-0
Selby Town
Selby TownJoseph Dale 48
Casey Stewart 55
2-1Att: 118HT: 0-1 AFC Emley
AFC EmleyMatty Waller 7
Att: 118
HT: 0-1
Wednesday 18th October, 2017
NCEL League Cup First Round
FC Bolsover
FC Bolsover
v7:45pm Knaresborough Town
Knaresborough
7:45pm
NCEL Premier Division
Albion Sports
Albion Sports
v7:45pm Thackley
Thackley
7:45pm
Bottesford Town
Bottesford Town
v7:45pm Penistone Church
Penistone Church
7:45pm
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
v7:45pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
7:45pm
NCEL Division One
Dronfield Town
Dronfield Town
v7:45pm Shirebrook Town
Shirebrook Town
7:45pm
Saturday 21st October, 2017
FA Vase First Round
AFC Emley
AFC Emley
v3:00pm Thornaby
Thornaby
3:00pm
Ashington
Ashington
v3:00pm Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm
Ashton Athletic
Ashton Athletic
v3:00pm Liversedge
Liversedge
3:00pm
City of Liverpool
City of Liverpool
v3:00pm Dronfield Town
Dronfield Town
3:00pm
FC Bolsover
FC Bolsover
v3:00pm Deeping Rangers
Deeping Rangers
3:00pm
Garforth Town
Garforth Town
v3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough
3:00pm
Haughmond
Haughmond
v3:00pm Worksop Town
Worksop Town
3:00pm
North Shields
North Shields
v3:00pm Handsworth Parramore
Handsworth Parr
3:00pm
Pickering Town
Pickering Town
v3:00pm Newcastle Benfield
Newcastle Benfield
3:00pm
Pontefract Collieries
Pontefract Colls
v3:00pm Litherland Remyca
Litherland Remyca
3:00pm
Racing Club Warwick
Racing Club Warwick
v3:00pm Clipstone
Clipstone
3:00pm
Rossington Main
Rossington Main
v3:00pm Bootle
Bootle
3:00pm
Stourport Swifts
Stourport Swifts
v3:00pm Shirebrook Town
Shirebrook Town
3:00pm
Sunderland Ryhope CW
Sunderland Ryhope CW
v3:00pm Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
3:00pm
Tow Law Town
Tow Law Tn
v3:00pm Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm
Wolverhampton SC
Wolverhampton SC
v3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley MW
3:00pm
NCEL Premier Division
Athersley Recreation
Athersley Rec
v3:00pm Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
3:00pm
Barton Town
Barton Town
v3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
3:00pm
Bottesford Town
Bottesford Town
v3:00pm Albion Sports
Albion Sports
3:00pm
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth MW
v3:00pm Penistone Church
Penistone Church
3:00pm
Thackley
Thackley
v3:00pm Maltby Main
Maltby Main
3:00pm
NCEL Division One
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
v3:00pm East Yorkshire Carnegie
East Yorks Carnegie
3:00pm
Campion
Campion
v3:00pm Retford United
Retford United
3:00pm
Eccleshill United
Eccleshill United
v3:00pm Ollerton Town
Ollerton Town
3:00pm
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
v3:00pm Brigg Town
Brigg Town
3:00pm
Hallam
Hallam
v3:00pm Grimsby Borough
Grimsby Borough
3:00pm
Nostell Miners Welfare
Nostell MW
v3:00pm Swallownest
Swallownest
3:00pm
Selby Town
Selby Town
v3:00pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
3:00pm
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
v3:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
3:00pm