| Matches | Saturday 6th October, 1990
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 6th October, 1990
FA Vase Preliminary Round
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
1-0 Clipstone
Clipstone
Bradley Rangers
Bradley Rangers
4-4 Belper Town
Belper Town
Denaby United
Denaby United
2-0 Louth United
Louth United
Eccleshill United
Eccleshill United
2-0 Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Harworth Colliery
Harworth Colliery
4-2 Sutton Town
Sutton Town
Hatfield Main
Hatfield Main
0-2 Yorkshire Main
Yorkshire Main
Liversedge
Liversedge
1-6 Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
Ossett Albion
Ossett Albion
2-0 Long Eaton United
Long Eaton United
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
0-3 Sheffield
Sheffield
Selby Town
Selby Town
2-0 Bacup Borough
Bacup Borough
Thackley
Thackley
0-1 Leyland Motors
Leyland Motors
Winterton Rangers
Winterton Rangers
2-1 Brigg Town
Brigg Town
Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
2-0 Ilkeston Town
Ilkeston Town
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
2-3 Prudhoe East End
Prudhoe East End
NCEL Reserve Team Cup First Round
Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
0-0 Fryston Colliery Welfare Res
Fryston Coll Welf Res
NCEL Premier Division
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-0 Ossett Town
Ossett Town
North Ferriby United
North Ferriby United
1-1 Guiseley
Guiseley
Spennymoor United
Spennymoor United
3-1 North Shields
North Shields
NCEL Division One
Garforth Town
Garforth Town
4-0 Mexborough Town
Mexborough Town
Hallam
Hallam
3-0 Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
York Railway Institute
York Railway Institute
3-2 Pickering Town
Pickering Town
NCEL Division Two
Brodsworth Welfare
Brodsworth Welfare
4-1 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
Dronfield United
Dronfield United
2-1 Immingham Town
Immingham Town
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
1-1 Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
Kiveton Park
Kiveton Park
3-1 Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
NCEL Reserve Division (Saturday)
Immingham Town Res
Immingham Town Res
0-1 Bradley Rangers Res
Bradley Rangers Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Spennymoor Utd 6 13 5
2 Harrogate Railway Athletic 5 11 8
3 Brigg Town 4 10 5
4 Ossett Town 6 9 2
5 North Ferriby United 6 9 1
6 Belper Town 5 8 4
7 Guiseley 6 8 -1
8 Winterton Rangers 4 7 -2
9 Armthorpe Welfare 5 5 -2
10 Pontefract Collieries 5 5 -3
11 Sutton Town 5 4 -1
12 North Shields 3 4 -1
13 Ossett Albion 5 3 -2
14 Thackley 3 2 -1
15 Maltby Miners Welfare 5 2 -6
16 Denaby United 5 2 -6
NCEL Division One P Pts +/-
1 Hallam 6 13 7
2 Eccleshill United 4 12 9
3 RES Parkgate 6 11 4
4 Selby Town 5 10 14
5 Sheffield 4 10 7
6 Pickering Town 6 10 3
7 Garforth Town 6 9 4
8 Liversedge 4 9 4
9 York Railway Institute 6 7 -3
10 Hatfield Main 3 3 -1
11 Yorkshire Main 4 0 -10
12 Glasshoughton Welfare 6 0 -14
13 Mexborough Town 6 0 -24
NCEL Division Two P Pts +/-
1 Hall Road Rangers 6 13 4
2 Tadcaster Albion 6 12 3
3 Dronfield United 7 11 -1
4 Rowntree Mackintosh 5 10 4
5 Stocksbridge Park Steels 5 8 3
6 Brodsworth Welf 5 7 2
7 Bradley Rangers 5 7 1
8 Yorkshire Amateur 5 7 0
9 Immingham Town 5 7 -2
10 Worsbrough Bridge MW 4 6 2
11 Kiveton Park 6 6 -2
12 Fryston Colliery Welfare 6 4 -4
13 Pilkington Recreation 7 4 -10
NCEL Reserve Division (Saturday) P Pts +/-
1 Bradley Rgrs Res 4 10 3
2 Hall Road Rangers Res 3 6 2
3 York Railway Institute Res 3 6 0
4 Yorkshire Amateur Res 2 4 1
5 Brodsworth Res 3 4 0
6 Fryston Colliery Welfare Res 2 3 2
7 Eccleshill United Res 2 3 1
8 Garforth Town Res 2 3 1
9 Liversedge Res 2 1 -1
10 Tadcaster Albion Res 2 0 -4
11 Immingham Res 3 0 -5
NCEL Reserve Division (Floodlight) P Pts +/-
1 Guiseley Res 3 9 8
2 Farsley Celtic Res 3 7 5
3 Armthorpe W Res 2 6 3
4 Nth Ferriby U Res 3 6 2
5 Thackley Res 3 6 0
6 Pontefract Collieries Res 4 5 3
7 Emley Res 3 4 3
8 Ossett Albion Res 3 4 1
9 Harrogate Town Res 2 3 1
10 Glasshoughton Welfare Res 4 1 -11
11 Ossett Town Res 3 0 -6
12 Harrogate Railway Athletic Res 3 0 -9

Click here for more details