| Matches | Saturday 27th October, 1990
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 27th October, 1990
FA Cup Fourth Round Qualifying
Chorley
Chorley
3-1 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Northwich Victoria
Northwich Victoria
1-1 Spennymoor United
Spennymoor United
NCEL Reserve Team Cup First Round Replay
Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
1-3 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
NCEL Premier Division
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
4-1 Denaby United
Denaby United
Belper Town
Belper Town
1-3 North Ferriby United
North Ferriby United
Brigg Town
Brigg Town
2-1 Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
2-1 Ossett Town
Ossett Town
North Shields
North Shields
2-2 Winterton Rangers
Winterton Rangers
Ossett Albion
Ossett Albion
1-3 Guiseley
Guiseley
Thackley
Thackley
3-1 Sutton Town
Sutton Town
NCEL Division One
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
1-2 Garforth Town
Garforth Town
Hallam
Hallam
4-2 York Railway Institute
York Railway Institute
Liversedge
Liversedge
0-1 Sheffield
Sheffield
Pickering Town
Pickering Town
3-3 Eccleshill United
Eccleshill United
Selby Town
Selby Town
1-3 Hatfield Main
Hatfield Main
Yorkshire Main
Yorkshire Main
3-2 RES Parkgate
RES Parkgate
NCEL Division Two
Bradley Rangers
Bradley Rangers
4-1 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3-1 Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
Immingham Town
Immingham Town
0-4 Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
Kiveton Park
Kiveton Park
2-3 Brodsworth Welfare
Brodsworth Welfare
Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
1-3 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
1-3 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
NCEL Reserve Division (Saturday)
Brodsworth Welfare Res
Brodsworth Welfare Res
4-3 Bradley Rangers Res
Bradley Rangers Res
Eccleshill United Res
Eccleshill United Res
4-0 Immingham Town Res
Immingham Town Res
Garforth Town Res
Garforth Town Res
1-3 Liversedge Res
Liversedge Res
York Railway Institute Res
York Railway Inst Res
2-1 Yorkshire Amateur Res
Yorkshire Amtr Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Spennymoor Utd 7 16 6
2 Guiseley 9 15 8
3 Brigg Town 7 15 6
4 Belper Town 8 14 7
5 North Ferriby United 9 13 1
6 Armthorpe Welfare 8 12 3
7 Winterton Rangers 7 12 -1
8 Harrogate Railway Athletic 6 11 4
9 Ossett Town 9 10 -2
10 Maltby Miners Welfare 8 9 -4
11 North Shields 5 8 3
12 Thackley 6 5 -1
13 Sutton Town 7 5 -3
14 Ossett Albion 8 5 -4
15 Pontefract Collieries 8 5 -7
16 Denaby United 8 3 -16
NCEL Division One P Pts +/-
1 Sheffield 7 19 13
2 Hallam 9 19 10
3 Selby Town 8 16 17
4 Eccleshill United 7 16 7
5 Garforth Town 9 15 4
6 Pickering Town 9 14 4
7 Liversedge 7 12 4
8 RES Parkgate 8 12 3
9 York Railway Institute 8 10 -2
10 Hatfield Main 6 9 0
11 Yorkshire Main 7 3 -14
12 Glasshoughton Welfare 9 1 -16
13 Mexborough Town 8 0 -30
NCEL Division Two P Pts +/-
1 Hall Road Rangers 8 19 7
2 Tadcaster Albion 8 15 2
3 Rowntree Mackintosh 8 14 6
4 Bradley Rangers 8 14 5
5 Worsbrough Bridge MW 7 13 9
6 Dronfield United 9 12 -2
7 Brodsworth Welf 8 11 2
8 Yorkshire Amateur 8 11 0
9 Stocksbridge Park Steels 8 10 1
10 Kiveton Park 9 10 -1
11 Fryston Colliery Welfare 9 8 -2
12 Immingham Town 8 8 -11
13 Pilkington Recreation 10 5 -16
NCEL Reserve Division (Saturday) P Pts +/-
1 Liversedge Res 5 10 7
2 Bradley Rgrs Res 6 10 -1
3 Eccleshill United Res 4 9 8
4 Hall Road Rangers Res 4 9 4
5 York Railway Institute Res 4 9 1
6 Yorkshire Amateur Res 4 7 8
7 Brodsworth Res 5 7 -1
8 Garforth Town Res 4 6 0
9 Fryston Colliery Welfare Res 4 3 -4
10 Tadcaster Albion Res 2 0 -4
11 Immingham Res 6 0 -18
NCEL Reserve Division (Floodlight) P Pts +/-
1 Guiseley Res 6 16 14
2 Harrogate Town Res 5 10 6
3 Emley Res 6 10 4
4 Farsley Celtic Res 5 9 5
5 Armthorpe W Res 4 8 3
6 Thackley Res 5 8 0
7 Ossett Albion Res 5 7 2
8 Nth Ferriby U Res 6 7 -1
9 Harrogate Railway Athletic Res 6 6 -4
10 Ossett Town Res 6 6 -7
11 Pontefract Collieries Res 7 5 -6
12 Glasshoughton Welfare Res 7 2 -16

Click here for more details