| Matches | Saturday 15th September, 1990
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 15th September, 1990
FA Cup First Round Qualifying
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
1-2 Southport
Southport
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
2-0 Murton
Murton
North Shields
North Shields
1-1 Gateshead
Gateshead
Stockton
Stockton
0-2 Spennymoor United
Spennymoor United
NCEL Premier Division
Belper Town
Belper Town
0-0 Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
1-1 Guiseley
Guiseley
Ossett Albion
Ossett Albion
0-1 Brigg Town
Brigg Town
Sutton Town
Sutton Town
1-2 Ossett Town
Ossett Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
1-0 North Ferriby United
North Ferriby United
NCEL Division One
Garforth Town
Garforth Town
2-2 RES Parkgate
RES Parkgate
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
1-2 Liversedge
Liversedge
Hallam
Hallam
3-2 Selby Town
Selby Town
Pickering Town
Pickering Town
2-0 Yorkshire Main
Yorkshire Main
York Railway Institute
York Railway Institute
0-2 Sheffield
Sheffield
NCEL Division Two
Bradley Rangers
Bradley Rangers
0-0 Dronfield United
Dronfield United
Brodsworth Welfare
Brodsworth Welfare
1-1 Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
Kiveton Park
Kiveton Park
0-1 Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
1-2 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
1-0 Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
2-1 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
NCEL Reserve Division (Saturday)
Eccleshill United Res
Eccleshill United Res
1-2 Brodsworth Welfare Res
Brodsworth Welfare Res
Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
2-0 York Railway Institute Res
York Railway Inst Res
Liversedge Res
Liversedge Res
2-2 Bradley Rangers Res
Bradley Rangers Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Spennymoor Utd 4 9 3
2 Harrogate Railway Athletic 3 7 6
3 Brigg Town 3 7 2
4 Winterton Rangers 3 6 -2
5 Armthorpe Welfare 3 5 2
6 Belper Town 3 4 2
7 Sutton Town 3 4 1
8 North Shields 2 4 1
9 Ossett Town 3 4 0
10 North Ferriby United 3 4 0
11 Guiseley 3 4 -1
12 Pontefract Collieries 4 2 -4
13 Thackley 2 1 -1
14 Ossett Albion 3 1 -2
15 Denaby United 3 1 -3
16 Maltby Miners Welfare 3 1 -4
NCEL Division One P Pts +/-
1 RES Parkgate 4 8 4
2 Hallam 3 7 3
3 Sheffield 3 7 3
4 Liversedge 2 6 5
5 Eccleshill United 2 6 5
6 Pickering Town 3 6 2
7 Selby Town 3 4 7
8 York Railway Institute 3 4 -1
9 Garforth Town 3 2 -1
10 Hatfield Main 2 0 -3
11 Glasshoughton Welfare 3 0 -4
12 Yorkshire Main 2 0 -6
13 Mexborough Town 3 0 -14
NCEL Division Two P Pts +/-
1 Hall Road Rangers 3 9 3
2 Tadcaster Albion 3 6 3
3 Rowntree Mackintosh 3 6 0
4 Dronfield United 4 5 -1
5 Immingham Town 2 4 2
6 Brodsworth Welf 3 4 1
7 Bradley Rangers 3 4 1
8 Yorkshire Amateur 3 4 0
9 Stocksbridge Park Steels 3 4 0
10 Worsbrough Bridge MW 2 3 0
11 Kiveton Park 3 3 0
12 Pilkington Recreation 4 3 -5
13 Fryston Colliery Welfare 4 1 -4
NCEL Reserve Division (Saturday) P Pts +/-
1 Hall Road Rangers Res 1 3 2
2 Brodsworth Res 1 3 1
3 Bradley Rgrs Res 1 1 0
4 Liversedge Res 1 1 0
5 Fryston Colliery Welfare Res 0 0 0
6 Garforth Town Res 0 0 0
7 Immingham Res 0 0 0
8 Tadcaster Albion Res 0 0 0
9 Yorkshire Amateur Res 0 0 0
10 Eccleshill United Res 1 0 -1
11 York Railway Institute Res 1 0 -2
NCEL Reserve Division (Floodlight) P Pts +/-
1 Harrogate Town Res 1 3 3
2 Guiseley Res 1 3 3
3 Thackley Res 1 3 2
4 Armthorpe W Res 1 3 1
5 Farsley Celtic Res 1 1 0
6 Glasshoughton Welfare Res 1 1 0
7 Ossett Albion Res 1 1 0
8 Pontefract Collieries Res 1 1 0
9 Emley Res 1 0 -1
10 Ossett Town Res 1 0 -2
11 Nth Ferriby U Res 1 0 -3
12 Harrogate Railway Athletic Res 1 0 -3

Click here for more details