| Matches | Week commencing Monday 7th September, 2020
Toolstation

<

>

Matches week commencing

Tuesday 8th September, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfarePaul Sherburn 6
Christopher Bilton 56
2-1
HT: 1-0
Dinnington Town
Dinnington TownUnknown 60
Bridlington Town
Bridlington TownWilliam Annan 45
Billy Logan 88
2-3
Att: 250
HT: 1-2
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticMichael Coulson 18
Josh Barrett 40
Harry Coates 60
(Dave Holland Trophy)
Eccleshill United
Eccleshill UnitedJonathan Irving 12, 48
Mohamed Aralee 88
3-1
HT: 1-0
Wakefield
WakefieldBruno Bagi 56
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfMark Ferguson 24
Aaron Gray 45
Joe Milner 86
3-3
Att: 80
HT: 2-2
Athersley Recreation
Athersley RecreationJack Briscoe 32
Jack Waldron 43
Aiden Salmons 48
Hallam
HallamChristopher Wood 77
Kieran Watson 81
Iren Wilson 89
3-2
Att: 150
HT: 0-2
Grantham Town U23s
Grantham Town U23sLucas Silva 20
Juan Xavier 31
Harworth Colliery
Harworth CollieryHarvey Walker 7
George Johnson 40
2-2
HT: 2-1
Retford FC
Retford FCGeorge White 31
Adam Scott 78
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareTrialist 52
1-4
Att: 136
HT: 0-1
Worksop Town
Worksop TownTrialist 3, 57
Vaughan Redford 59
James Baxendale 89
Liversedge
LiversedgeJoseph Gaughan 32
1-0
HT: 1-0
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)
Pickering Town
Pickering Town
0-1
HT: 0-1
Garforth Town
Garforth TownDaniel Coupland 15
Salts
SaltsUnknown 5, 22, 26, 47
4-6
HT: 3-6
Silsden AFC
Silsden AFCAntony Brown 10, 24
Leon Hurles-Brook 13, 17, 44
Khurram Shazad 28
Winterton Rangers
Winterton RangersRyan Thompson 90
1-1
HT: 0-1
Alfreton Town
Alfreton TownDaniel Bradley 32
Wednesday 9th September, 2020
Friendlies
Clay Cross Town
Clay Cross TownBilly Brooks 5, 61
Lewis Macaskill 59
Joshua Scully 67
4-2
HT: 1-2
Maltby Main
Maltby MainJohnathan Williams 20pen
Mitchell Dunne 25
Rossington Main
Rossington Main
0-2
HT: 0-1
Penistone Church
Penistone ChurchSamuel Scrivens 38
Luke McGinnell 48
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
2-5 Sheffield Town
Sheffield Town
Thursday 10th September, 2020
Friendlies
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayKieran Greenaway 1
Daniel McDaid 17, 20
3-1
HT: 3-1
Steeton
SteetonLuke Baldwin 4
Friday 11th September, 2020
Friendlies
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareAmir Berchil 2
Harvey Booth 34
Ashley Austin 69
3-3
Att: 94
HT: 2-1
Athersley Recreation
Athersley RecreationUnknown 37, 46, 66
Saturday 12th September, 2020
FA Cup Preliminary Round
Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
0-1
Att: 238
HT: 0-1
AFC Mansfield
AFC MansfieldLynton Karkach 4
Knaresborough Town
Knaresborough TownToby Harris 11
1-3
Att: 255
HT: 1-2
Workington
WorkingtonConor Tinnion 8
Scott Allison 43, 78
Long Eaton United
Long Eaton UnitedRomaine Graham 34
1-1
Att: 123
HT: 1-0
Bottesford Town
Bottesford TownDayle Hutson 55pen
(Long Eaton United win 4-2 on penalties)
Maltby Main
Maltby Main
0-4
Att: 241
HT: 0-1
Newark
NewarkKevin Bastos 24
Ben Hutchinson 55pen
Craig Westcarr 69
Nathan Stanfield 80
Quorn
QuornLeke Shodunke 21
Stephen Hart 61
2-0
Att: 174
HT: 1-0
Barton Town
Barton Town
Runcorn Linnets
Runcorn LinnetsJoe Nolan 29
Craig Lindfield 37
2-0
Att: 384
HT: 2-0
Albion Sports
Albion Sports
Silsden AFC
Silsden AFCLeon Hurles-Brook 17
Khurram Shazad 49
2-5
Att: 211
HT: 1-3
Bootle
BootleJohn Connelly 14
Tom Petersen 22, 42, 52
Ben Hodgkinson 60
Friendlies
AFC Penistone Church
AFC Penistne ChrchUnknown 65pen
1-1
HT: 0-1
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge AthleticJack Mawson 27
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
0-1
HT: 0-0
Beverley Town
Beverley TnCharlie Dunkerley 81
Brigg Town
Brigg Town
0-3
HT: 0-2
Spalding United
Spalding UnitedJoel Brownhill 25, 41pen
Jacob Fenton 69
Emley AFC
Emley AFCJames Eyles 8, 22
Aiden Savory 14
3-1
Att: 96
HT: 3-0
Eccleshill United
Eccleshill UnitedMohamed Aralee 63
Goole AFC
Goole AFCJason Kitchen 30
Joe Tasker 68
2-2
Att: 131
HT: 1-1
Campion
CampionSean Hunter 20
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
0-1
Att: 90
HT: 0-1
Pickering Town
Pickering TownJackson Jowett 9
North Ferriby
North Ferriby
0-3
Att: 180
HT: 0-2
Grimsby Borough
Grimsby BoroughBrody Robertson 24, 38
Harry Burke 74
Parkgate
ParkgateThomas Staniland 40
Bruno Holden 48
Frederick Tracey 49, 85
Bradley Kilburn 88
5-3
Att: 37
HT: 1-1
High Green Villa
High Green VillaMichael Vella 38
Tom Burns 60
Bradley Kilburn 75og
Rossington Main
Rossington MainJordan Buckham 54
1-2
HT: 0-1
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners WelfareUnknown 2, 77
Selby Town
Selby TownMark Simpson 60
Bradley Freer 74
2-1
HT: 0-0
Wombwell Main
Wombwell MainUnknown 80
Swallownest
SwallownestUnknown 48
1-4
HT: 0-3
Penistone Church
Penistone ChurchAshley Ellis 5
Charlie Baird 15, 41
Thomas Charlesworth 55
Thackley
ThackleyRaymond Sibanda 28
Lewis Waddington 67
2-2
Att: 89
HT: 1-2
Steeton
SteetonJake Townsend 32
Ben Wignall 38

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 AFC Mansfield 0 0 0
2 Albion Sports 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Barton Town 0 0 0
5 Bottesford Town 0 0 0
6 Bridlington Town 0 0 0
7 Eccleshill United 0 0 0
8 Garforth Town 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Grimsby Borough 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Hemsworth Miners Welfare 0 0 0
13 Knaresborough Town 0 0 0
14 Liversedge 0 0 0
15 Maltby Main 0 0 0
16 Penistone Church 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Staveley Miners Welfare 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Yorkshire Amateur 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Armthorpe Welfare 0 0 0
2 Brigg Town 0 0 0
3 Campion 0 0 0
4 Dronfield Town 0 0 0
5 East Hull 0 0 0
6 Emley AFC 0 0 0
7 Glasshoughton Welfare 0 0 0
8 Hall Road Rangers 0 0 0
9 Hallam 0 0 0
10 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
11 North Ferriby 0 0 0
12 Nostell Miners Welfare 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Retford FC 0 0 0
15 Rossington Main 0 0 0
16 Selby Town 0 0 0
17 Skegness Town 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Winterton Rangers 0 0 0
20 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0

Click here for more details