| Matches | Saturday 11th September, 1982
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 11th September, 1982
FA Trophy Preliminary Round
Alfreton Town
Alfreton Town
1-3 Accrington Stanley
Accrington Stanley
Arnold
Arnold
3-0 Long Eaton United
Long Eaton United
Curzon Ashton
Curzon Ashton
2-1 Bridlington Town
Bridlington Town
Darlaston
Darlaston
1-2 Boston Town
Boston Town
Dudley Town
Dudley Town
0-0 Spalding United
Spalding United
Emley
Emley
5-3 Fleetwood Town
Fleetwood Town
Heanor Town
Heanor Town
2-3 Bootle
Bootle
NCEL Premier Division
Belper Town
Belper Town
2-0 Skegness Town
Skegness Town
Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
1-2 Thackley
Thackley
Eastwood Town
Eastwood Town
2-0 Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
Guisborough Town
Guisborough Town
6-1 Mexborough Town
Mexborough Town
Guiseley
Guiseley
5-0 Ilkeston Town
Ilkeston Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
2-1 Sutton Town
Sutton Town
NCEL Division One (North)
Garforth Miners
Garforth Miners
0-0 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
Harrogate Town
Harrogate Town
2-1 York Railway Institute
York Railway Institute
Hatfield Main
Hatfield Main
3-2 Scarborough Res
Scarborough Res
Leeds Ashley Road
Leeds Ashley Road
0-1 Ossett Town
Ossett Town
Liversedge
Liversedge
2-1 Farsley Celtic
Farsley Celtic
North Ferriby United
North Ferriby United
1-1 Bridlington Town
Bridlington Town
NCEL Division One (South)
BSC Parkgate
BSC Parkgate
1-3 Arnold Kingswell
Arnold Kingswell
Denaby United
Denaby United
3-0 Staveley
Staveley
Harworth Colliery Institute
Harworth CI
0-0 Frecheville CA
Frecheville CA
Kimberley Town
Kimberley Town
2-0 Hallam
Hallam
Lincoln United
Lincoln United
1-0 Norton Woodseats
Norton Woodseats
Sheffield
Sheffield
2-2 Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
NCEL Division Two (North)
Collingham
Collingham
3-1 Brook Sports
Brook Sports
Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
0-5 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Phoenix Park (BFD)
Phoenix Park (BFD)
2-1 Selby Town
Selby Town
Pickering Town
Pickering Town
0-3 Grimethorpe Miners Welfare
Grimethorpe MW
Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
1-2 Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
1-0 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
5-1 Thorne Colliery
Thorne Colliery
NCEL Division Two (South)
Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
1-3 Oakham United
Oakham United
Creswell Colliery
Creswell Colliery
1-2 Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
Graham Street Prims
Graham Street Prims
5-1 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
Kiveton Park
Kiveton Park
1-3 Woolley Miners Welfare
Woolley Miners Welf
Retford Rail
Retford Rail
0-0 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
Sutton Trinity
Sutton Trinity
2-2 Long Eaton Grange
Long Eaton Grange
NCEL Reserve Division
Farsley Celtic Res
Farsley Celtic Res
2-0 Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
Harrogate Railway Athletic Res
Harrogate RA Res
3-1 Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
Ossett Town Res
Ossett Town Res
1-4 Guiseley Res
Guiseley Res
Pontefract Collieries Res
Pontefract Colls Res
0-4 Garforth Miners Res
Garforth Miners Res
Thackley Res
Thackley Res
0-2 Emley Res
Emley Res
Woolley Miners Welfare Res
Woolley MW Res
6-1 Fryston Colliery Welfare Res
Fryston Coll Welf Res
Yorkshire Amateur Res
Yorkshire Amtr Res
2-0 Collingham Res
Collingham Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Eastwood Town 4 8 8
2 Guiseley 4 7 13
3 Winterton Rangers 4 7 6
4 Belper Town 4 6 3
5 Emley 3 5 3
6 Thackley 4 5 1
7 Spalding United 2 4 6
8 Guisborough Town 4 4 4
9 Appleby Frodingham 4 4 1
10 Sutton Town 3 3 3
11 Shepshed Charterhouse 2 2 4
12 Heanor Town 2 2 1
13 Alfreton Town 3 2 -1
14 Boston Town 2 2 -3
15 Bridlington Trinity 2 1 -3
16 Arnold 2 1 -4
17 Ilkeston Town 3 1 -7
18 Bentley Victoria Welfare 4 0 -11
19 Skegness Town 4 0 -12
20 Mexborough Town 4 0 -12
NCEL Division One (North) P Pts +/-
1 Ossett Town 4 7 6
2 Garforth Miners 3 5 6
3 Hall Road Rangers 3 4 1
4 North Ferriby United 2 3 2
5 Farsley Celtic 3 3 1
6 Ossett Albion 2 3 1
7 Harrogate Town 2 3 1
8 Scarborough Res 3 3 0
9 Liversedge 3 3 0
10 Bridlington Town 4 3 -2
11 Hatfield Main 3 2 -4
12 Leeds Ashley Road 3 1 -3
13 Bradley Rangers 2 0 -3
14 York Railway Institute 3 0 -6
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Arnold Kingswell 3 6 7
2 Lincoln United 3 5 5
3 Kimberley Town 3 5 3
4 Denaby United 2 4 8
5 Staveley 3 4 0
6 Harworth Colliery Institute 3 3 0
7 Frecheville CA 3 3 -3
8 BSC Parkgate 3 2 -2
9 Maltby Miners Welfare 3 2 -5
10 Sheffield 3 1 -2
11 Hallam 2 1 -2
12 Brigg Town 1 0 -1
13 Long Eaton United 1 0 -2
14 Norton Woodseats 3 0 -6
NCEL Division Two (North) P Pts +/-
1 Tadcaster Albion 3 6 7
2 Collingham 3 6 6
3 Yorkshire Amateur 3 5 10
4 Grimethorpe Miners Welf 3 5 6
5 Phoenix Park 3 5 4
6 Rowntree Mackintosh 3 4 1
7 Pontefract Collieries 3 4 1
8 Fryston Colliery Welfare 3 2 0
9 Brook Sports 3 2 -6
10 Selby Town 3 1 -3
11 Pilkington Recreation 3 1 -4
12 Pickering Town 3 1 -6
13 Harrogate Railway Athletic 3 0 -3
14 Thorne Colliery 3 0 -13
NCEL Division Two (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 3 6 8
2 Graham St Prims 3 6 8
3 Woolley Miners Welfare 3 5 6
4 Oakham United 3 4 2
5 Long Eaton Grange 3 4 1
6 Wombwell Sports Assoc 2 3 2
7 Kiveton Park 3 2 1
8 Stocksbridge Works 2 2 1
9 Worsbrough Bridge MW 3 2 -6
10 Blidworth Welfare 3 1 -4
11 Sutton Trinity 3 1 -4
12 Creswell Colliery 3 1 -5
13 Retford Rail 3 1 -6
14 Rolls Royce Hucknall 1 0 -4
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Garforth Miners Res 4 6 5
2 Leeds Ashley Road Res 3 5 4
3 Harrogate Railway Athletic Res 4 5 0
4 Emley Res 2 4 7
5 Woolley Miners Welfare Res 3 4 5
6 Ossett Albion Res 2 4 4
7 Farsley Celtic Res 4 4 2
8 Guiseley Res 4 4 1
9 Thackley Res 3 3 2
10 Tadcaster Albion Res 3 3 -1
11 Hall Road Rangers Res 4 3 -2
12 Harrogate Town Res 3 2 -2
13 Yorkshire Amateur Res 2 2 -3
14 Collingham Res 4 2 -4
15 Ossett Town Res 3 1 -4
16 Pontefract Collieries Res 3 1 -5
17 Fryston Colliery Welfare Res 3 1 -9

Click here for more details