| Matches | Saturday 4th September, 1982
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 4th September, 1982
FA Cup Preliminary Round
Arnold
Arnold
0-1 Hinckley Athletic
Hinckley Athletic
Boston Town
Boston Town
1-3 Bourne Town
Bourne Town
Bridlington Town
Bridlington Town
3-1 Whitley Bay
Whitley Bay
Denaby United
Denaby United
1-3 Shepshed Charterhouse
Shepshed Chtrhse
Goole Town
Goole Town
1-0 North Ferriby United
North Ferriby United
Harrogate Town
Harrogate Town
3-0 West Auckland Town
West Auckland Town
Long Eaton United
Long Eaton United
1-0 Wednesfield Social
Wednesfield Social
Spalding United
Spalding United
0-1 Irthlingborough Diamonds
Irthlingboro Dmnds
Sutton Town
Sutton Town
2-1 Heanor Town
Heanor Town
Witton Albion
Witton Albion
2-0 Ilkeston Town
Ilkeston Town
NCEL Premier Division
Alfreton Town
Alfreton Town
0-1 Thackley
Thackley
Belper Town
Belper Town
2-2 Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
0-3 Guiseley
Guiseley
Skegness Town
Skegness Town
1-3 Eastwood Town
Eastwood Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
2-0 Guisborough Town
Guisborough Town
NCEL Division One (North)
Bradley Rangers
Bradley Rangers
0-2 Garforth Miners
Garforth Miners
Bridlington Town
Bridlington Town
2-2 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
Farsley Celtic
Farsley Celtic
0-0 Leeds Ashley Road
Leeds Ashley Road
Ossett Town
Ossett Town
3-0 Hatfield Main
Hatfield Main
Scarborough Res
Scarborough Res
1-0 Liversedge
Liversedge
York Railway Institute
York Railway Institute
1-2 Ossett Albion
Ossett Albion
NCEL Division One (South)
Arnold Kingswell
Arnold Kingswell
4-0 Norton Woodseats
Norton Woodseats
Frecheville CA
Frecheville CA
1-0 Sheffield
Sheffield
Kimberley Town
Kimberley Town
0-0 Harworth Colliery Institute
Harworth CI
Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
1-1 Lincoln United
Lincoln United
Staveley
Staveley
4-3 BSC Parkgate
BSC Parkgate
NCEL Division Two (North)
Brook Sports
Brook Sports
3-2 Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
Grimethorpe Miners Welfare
Grimethorpe MW
1-1 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-1 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
Pickering Town
Pickering Town
2-2 Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
1-1 Phoenix Park (BFD)
Phoenix Park (BFD)
Selby Town
Selby Town
3-3 Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
Thorne Colliery
Thorne Colliery
1-4 Collingham
Collingham
NCEL Division Two (South)
Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
2-2 Long Eaton Grange
Long Eaton Grange
Graham Street Prims
Graham Street Prims
3-1 Sutton Trinity
Sutton Trinity
Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
4-0 Creswell Colliery
Creswell Colliery
Wombwell Sports Association
Wombwell SA
2-0 Kiveton Park
Kiveton Park
Woolley Miners Welfare
Woolley Miners Welf
4-0 Rolls Royce Hucknall
Rolls Royce Hucknall
Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
0-4 Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
NCEL Reserve Division
Collingham Res
Collingham Res
1-2 Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
Fryston Colliery Welfare Res
Fryston Coll Welf Res
0-4 Thackley Res
Thackley Res
Garforth Miners Res
Garforth Miners Res
2-1 Woolley Miners Welfare Res
Woolley MW Res
Guiseley Res
Guiseley Res
2-1 Pontefract Collieries Res
Pontefract Colls Res
Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
1-1 Ossett Town Res
Ossett Town Res
Leeds Ashley Road Res
Leeds Ashley Rd Res
2-0 Harrogate Town Res
Harrogate Town Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Eastwood Town 3 6 6
2 Guiseley 3 5 8
3 Winterton Rangers 3 5 5
4 Emley 3 5 3
5 Spalding United 2 4 6
6 Appleby Frodingham 3 4 3
7 Belper Town 3 4 1
8 Sutton Town 2 3 4
9 Thackley 3 3 0
10 Shepshed Charterhouse 2 2 4
11 Heanor Town 2 2 1
12 Guisborough Town 3 2 -1
13 Alfreton Town 3 2 -1
14 Boston Town 2 2 -3
15 Ilkeston Town 2 1 -2
16 Bridlington Trinity 2 1 -3
17 Arnold 2 1 -4
18 Mexborough Town 3 0 -7
19 Skegness Town 3 0 -10
20 Bentley Victoria Welfare 3 0 -10
NCEL Division One (North) P Pts +/-
1 Ossett Town 3 5 5
2 Garforth Miners 2 4 6
3 Farsley Celtic 2 3 2
4 Hall Road Rangers 2 3 1
5 Ossett Albion 2 3 1
6 Scarborough Res 2 3 1
7 North Ferriby United 1 2 2
8 Bridlington Town 3 2 -2
9 Harrogate Town 1 1 0
10 Liversedge 2 1 -1
11 Leeds Ashley Road 2 1 -2
12 Bradley Rangers 2 0 -3
13 Hatfield Main 2 0 -5
14 York Railway Institute 2 0 -5
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Arnold Kingswell 2 4 5
2 Staveley 2 4 3
3 Lincoln United 2 3 4
4 Kimberley Town 2 3 1
5 Denaby United 1 2 5
6 BSC Parkgate 2 2 0
7 Harworth Colliery Institute 2 2 0
8 Frecheville CA 2 2 -3
9 Hallam 1 1 0
10 Maltby Miners Welfare 2 1 -5
11 Brigg Town 1 0 -1
12 Sheffield 2 0 -2
13 Long Eaton United 1 0 -2
14 Norton Woodseats 2 0 -5
NCEL Division Two (North) P Pts +/-
1 Collingham 2 4 4
2 Tadcaster Albion 2 4 3
3 Yorkshire Amateur 2 3 5
4 Grimethorpe Miners Welf 2 3 3
5 Phoenix Park 2 3 3
6 Fryston Colliery Welfare 2 2 5
7 Rowntree Mackintosh 2 2 0
8 Pontefract Collieries 2 2 0
9 Brook Sports 2 2 -4
10 Selby Town 2 1 -2
11 Pickering Town 2 1 -3
12 Pilkington Recreation 2 1 -3
13 Harrogate Railway Athletic 2 0 -2
14 Thorne Colliery 2 0 -9
NCEL Division Two (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 2 4 7
2 Graham St Prims 2 4 4
3 Woolley Miners Welfare 2 3 4
4 Long Eaton Grange 2 3 1
5 Kiveton Park 2 2 3
6 Wombwell Sports Assoc 1 2 2
7 Stocksbridge Works 2 2 1
8 Worsbrough Bridge MW 2 2 -2
9 Blidworth Welfare 2 1 -2
10 Creswell Colliery 2 1 -4
11 Retford Rail 1 0 -1
12 Sutton Trinity 2 0 -4
13 Rolls Royce Hucknall 1 0 -4
14 Oakham United 1 0 -5
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Leeds Ashley Road Res 3 5 4
2 Tadcaster Albion Res 2 3 1
3 Garforth Miners Res 2 3 1
4 Hall Road Rangers Res 3 3 0
5 Emley Res 1 2 5
6 Thackley Res 1 2 4
7 Farsley Celtic Res 2 2 2
8 Ossett Albion Res 1 2 2
9 Woolley Miners Welfare Res 2 2 0
10 Harrogate Town Res 2 2 -1
11 Collingham Res 3 2 -2
12 Guiseley Res 3 2 -2
13 Pontefract Collieries Res 2 1 -1
14 Ossett Town Res 2 1 -1
15 Harrogate Railway Athletic Res 2 1 -3
16 Fryston Colliery Welfare Res 2 1 -4
17 Yorkshire Amateur Res 1 0 -5

Click here for more details