| Matches | Saturday 17th October, 2020
Matches on
Saturday 17th October, 2020 | |||||
FA Vase Second Round Qualifying | |||||
Liversedge LiversedgeOliver Fearon 11, 72 Joe Walton 47 |
3-1 Att: 221 HT: 1-1 |
Ashton Athletic Ashton AthleticHarvey Whyte 5 |
|||
New Mills New MillsSamuel Amankwaa 36 Michael Connor 48pen |
2-1 Att: 164 HT: 1-1 |
Winterton Rangers Winterton RangersLee Ridley 8 |
|||
NCEL Premier Division | |||||
AFC Mansfield AFC MansfieldRoss Duggan 24, 69 Jordan Annable 40 Morgan James 43 Matthew Sykes 50 |
5-0 Att: 80 HT: 3-0 |
Garforth Town Garforth Town |
|||
Barton Town Barton TownBen Hinchliffe 23, 80 |
2-1 Att: 298 HT: 1-0 |
Bottesford Town Bottesford TownJack Siddall 59 |
|||
Bridlington Town Bridlington TownRyan Eastwood 2og Chris Adams 28 Thomas Waudby 39, 45, 53 Joe McFadyen 59 Billy Logan 78 Daniel Earl 82 |
8-1 Att: 222 HT: 4-1 |
Athersley Recreation Athersley RecreationJack Bennett 37 |
|||
Eccleshill United Eccleshill UnitedTalent Ndlovu 40pen |
1-0 Att: 96 HT: 1-0 |
Hemsworth Miners Welfare Hemsworth Miners Welfare |
|||
Grimsby Borough Grimsby BoroughReece York 40 Jordan Barnett 65 |
2-0 Att: 163 HT: 1-0 |
Albion Sports Albion Sports |
|||
Knaresborough Town Knaresborough Town |
0-3 Att: 153 HT: 0-2 |
Staveley Miners Welfare Staveley Miners WelfareRieves Boocock 14 Robson Doolan 40 Reece Clegg 82 |
|||
Maltby Main Maltby MainJonathan Hill 16 |
1-0 Att: 142 HT: 1-0 |
Silsden AFC Silsden AFC |
|||
Thackley ThackleyBen Grech-Brooksbank 31pen Matthew Broadley 86 |
2-3 Att: 164 HT: 1-1 |
Handsworth HandsworthOscar Radford 45 Bailey Hobson 72 Leon Howarth 88 |
|||
NCEL Division One | |||||
Brigg Town Brigg TownAlfie Usher 18 Andrew Taylor 32, 55 Jack Boswell 35 Stephen McCarron 40 Jack Bowskin 77 Reece Moody 81, 85 |
8-0 Att: 262 HT: 4-0 |
Retford FC Retford FC |
|||
East Hull East HullAli Aydemir 86 |
1-2 Att: 55 HT: 0-1 |
Rossington Main Rossington MainMicah Parsons 20 Tyla Bell 62 |
|||
(at Goole AFC) | |||||
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMark Ferguson 76pen |
1-2 Att: 126 HT: 0-1 |
Selby Town Selby TownBradley Freer 3 Liam Flanagan 65 |
|||
Hall Road Rangers Hall Road RangersDavid Harrison 49 Nathan Walker 66 |
2-0 Att: 76 HT: 0-0 |
Swallownest Swallownest |
|||
Hallam HallamKieran Watson 6 Christopher Wood 15 Jack Brownell 35 Richard Patterson 72 |
4-1 Att: 300 HT: 3-0 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareLewis Stephens 62 |
|||
Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayDaniel Thirkell 2pen |
1-7 Att: 187 HT: 1-4 |
Campion CampionJason Carney 16, 40 Aidan Kirby 27pen, 45 Sean Hunter 50, 75, 76 |
|||
North Ferriby North FerribyLouis Kirk 16 Danny Emerton 23 Joshua Street 75 |
3-0 Att: 300 HT: 2-0 |
Parkgate Parkgate |
|||
Skegness Town Skegness TownJoshua Nichol 67 Gary King 90 |
2-2 Att: 112 HT: 0-0 |
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareSteven Garner 49 Thomas Foltyn-Brown 54 |
|||
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticLuke Francis 2 Lewis O'Connor 70 |
2-4 Att: 228 HT: 1-1 |
Emley AFC Emley AFCKane Reece 45 Kyle Willis 56, 80 James Eyles 59 |
Tables