| Matches | Saturday 18th September, 2010

<

>

Matches on

Saturday 18th September, 2010
FA Vase Second Round Qualifying
AFC Liverpool
AFC LiverpoolJack Sinnott 44
1-0Att: 245HT: 1-0 Dinnington Town
Dinnington Town
Att: 245
HT: 1-0
Askern Villa
AskernGary Mundy 18
1-2Att: 74HT: 1-1 Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionGraeme Whitehead 36
Terry Taylor 75
Att: 74
HT: 1-1
Barton Town Old Boys
Barton TownAdam Crane 9
Richard Medcalf 83, 90pen
3-0Att: 92HT: 1-0 Pinxton
Pinxton
Att: 92
HT: 1-0
Brighouse Town
Brighouse TownNathan Cartman 14
Nicky Boshell 23, 29
3-1Att: 85HT: 3-0 Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurJohn Douglas 81
Att: 85
HT: 3-0
Calverton Miners Welfare
Calverton MWAlex Clarkson 37
Liam Black 64
2-4Att: 80HT: 1-0 Arnold Town
Arnold TownMark Smith 59pen
Chris Freestone 62
Jervaise Christie 84, 86
Att: 80
HT: 1-0
Dunkirk
DunkirkLee Day 10pen, 12
Barry Payne 20
Jarrod Westcarr 42
4-1Att: 41HT: 4-0 Appleby Frodingham
App FrodinghamStephen McCarron 83
Att: 41
HT: 4-0
Grimsby Borough
Grimsby Borough
0-3Att: 86HT: 0-2 Winterton Rangers
Winterton RangersLiam Wilkin 3, 17
James O'Neill 55
Att: 86
HT: 0-2
(at Winterton Rangers FC)
Hallam
HallamMartin Brissett 6
Joe Boggild 47
Scott Preece 61, 75, 80
Reece Littlejohn 89
6-2Att: 65HT: 1-1 Penrith
PenrithDan Robinson 13
Craig Wilson 66
Att: 65
HT: 1-1
Horden Colliery Welfare
Horden Colliery Welfare
0-1Att: 31HT: 0-1 Leeds Carnegie
Leeds CarnegiePaul Harrison 42
Att: 31
HT: 0-1
Lincoln Moorlands Railway
Lincoln MoorlandsBen Good 57
1-2Att: 111HT: 0-2 Louth Town
Louth TownKurt Crossley 34
Danny Kilmore 35
Att: 111
HT: 0-2
Liversedge
Liversedge
0-0
(aet)Att: 54
Eccleshill United
Eccleshill United
Att: 54
Parkgate
ParkgateMatthew Griffin 31
1-3Att: 56HT: 1-1 Runcorn Town
Runcorn TnJames McShane 22pen
Jason Carey 52, 71
Att: 56
HT: 1-1
Scarborough Athletic
Scarborough AthRob Northen 15
Scott Phillips 60, 70
3-2Att: 462HT: 1-1 Crook Town
Crook TnAndrew Appleby 8
Anthony Dobbel 47
Att: 462
HT: 1-1
St Helens Town
St Helens TnDaley Woods 19
Luke Faulkner 48
Liam Pearson 55
Michael Deakin 79
4-0Att: 34HT: 1-0 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
Att: 34
HT: 1-0
Staveley Miners Welfare
Staveley MWChristopher Coy 17, 19
Aymen Tahar 78, 90
4-0Att: 80HT: 2-0 Atherton Collieries
Atherton Collieries
Att: 80
HT: 2-0
Tow Law Town
Tow Law TnGreg Halliday 55, 71
Steve Tobin 86
3-2Att: 100HT: 0-0 Pontefract Collieries
Pontefract CollsCraig Stephens 46
Jason Bentley 85
Att: 100
HT: 0-0
West Auckland Town
West Auckland TnStuart Banks 26
Matthew Moffat 34, 50
3-3
(aet)Att: 93HT: 2-190: 3-3
Selby Town
Selby TownSteve Barrett 38
Jack Debnam 55
Matt Bird 70
Att: 93
HT: 2-1
90: 3-3
NCEL Premier Division
Hall Road Rangers
Hall Road RangersJames McGarry 29
1-3Att: 41HT: 1-3 Long Eaton United
Long Eaton UnitedCraig Suddaby 10og
Shaun Rickford 25
Paul Gamble 43
Att: 41
HT: 1-3
Nostell Miners Welfare
Nostell MW
0-1Att: 48HT: 0-0 Maltby Main
Maltby MainGreg Mason 58
Att: 48
HT: 0-0
Pickering Town
Pickering TownLyle Hillier 48
Dean Craig 90
2-1Att: 100HT: 0-0 Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareJames McFarlane 78
Att: 100
HT: 0-0
Thackley
Thackley
0-2Att: 198HT: 0-0 Farsley AFC
Farsley CelticGareth Grant 60, 90
Att: 198
HT: 0-0
NCEL Division One
Handsworth
HandsworthLeon Wainman 8, 15
Tom Beevor 72
Dan Smith 81
4-0Att: 48HT: 2-0 Brodsworth Welfare
Brodsworth Welf
Att: 48
HT: 2-0
Shirebrook Town
Shirebrook TownSean Dickinson 42
Michael Lyall 72, 76
3-0Att: 92HT: 1-0 Teversal
Teversal
Att: 92
HT: 1-0

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Farsley Celtic 8 17 14
2 Bridlington Town 6 16 10
3 Brighouse Town 6 13 5
4 Long Eaton United 8 12 -1
5 Pickering Town 8 12 -3
6 Thackley 6 11 7
7 Parkgate 4 10 8
8 Selby Town 5 9 1
9 Armthorpe Welfare 7 8 1
10 Tadcaster Albion 4 7 3
11 Winterton Rangers 5 7 2
12 Dinnington Town 7 7 -12
13 Nostell Miners Welfare 7 6 1
14 Scarborough Athletic 4 5 3
15 Hall Road Rangers 8 5 -7
16 Hallam 5 4 -4
17 Maltby Main 5 4 -5
18 Arnold Town 6 4 -13
19 Liversedge 6 3 -7
20 Lincoln Moorlands Railway 3 2 -3
NCEL Division One P Pts +/-
1 Pontefract Collieries 8 16 10
2 Handsworth 9 16 8
3 Eccleshill United 8 16 8
4 Louth Town 9 16 5
5 Barton Town 8 15 13
6 Leeds Carnegie 6 15 5
7 Staveley Miners Welfare 8 15 4
8 Bottesford Town 5 11 12
9 Grimsby Borough 8 11 2
10 Askern 8 11 -2
11 Shirebrook Town 6 10 2
12 Teversal 8 10 -6
13 Yorkshire Amateur 8 9 4
14 Hemsworth Miners Welfare 6 8 0
15 Glasshoughton Welfare 7 8 -3
16 Worsbrough Bridge Athletic 7 7 -5
17 Rossington Main 6 6 -6
18 AFC Emley 3 1 -5
19 Brodsworth Welfare 8 1 -26
20 Appleby Frodingham 6 0 -20
as at Saturday 18th September, 2010

Click here for more details