: Matches : Saturday 10th September, 2016
HomeMatchesBy DaySaturday 10th September, 2016

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 10th September, 2016
FA Vase First Round Qualifying
 AFC Darwen
Nick Hepple 56
1-2Pickering Town
Robert Chipps 3, 53
Att: 174
HT: 0-1
 Albion Sports
Omar Habeeb 65, 87
Joel Barden 90
3-4Ashington
Scott Gunn 9
Kyle Downey 38
Lee McAndrew 41
David Dormand 82
Att: 92
HT: 0-3
 Armthorpe Welfare
Gary Collier 89
Jack Bonser 90
2-3Congleton Town
James Kirkby 54, 90
Declan Fletcher 64
Att: 58
HT: 0-0
 Ashton Athletic
Joel Brownhill 16
Paul Watson 37
2-0Athersley Recreation
Att: 67
HT: 2-0
 Ashton Town
Jack O'Leary 15
Jordan Holmes 69pen, 85pen
Charlie Munro 79
4-2Parkgate
Jake Ashton 71
Macole Lannaman 90
Att: 50
HT: 1-0
 Barton Town Old Boys
0-2Grimsby Borough
Carl Wood 26og
Renzie Lobendhan 78
Att: 85
HT: 0-1
 Borrowash Victoria
Brandon Gwinnutt 55pen
1-7Bottesford Town
Gareth Barlow 5
Elliot Broughton 13, 35
Lee Ridley 20
Martin Pembleton 32
Joshua Nichol 75
Terence Barwick 90
Att: 46
HT: 0-5
 Brigg Town
0-4Harborough Town
Joel Konteth 27
Barnes Gladman 44
Harry May 62
Jack Burrows 82
Att: 63
HT: 0-2
 Daisy Hill
Ashley Stott 8pen, 88
Matthew Knowles 47
Alex McPolin 76
4-1Garforth Town
Mitchell Hamilton 49
Att: 67
HT: 1-0
 Dronfield Town
0-2Glasshoughton Welfare
Nathan Keightley 60, 90
Att: 53
HT: 0-0
 Easington Colliery
Chris Pearson 83
Joe Kerridge 88
2-1Thackley
Jordan Rouse 36
Att: 72
HT: 0-1
 Irlam
Christian Lawlor 38
1-0Selby Town
Att: 75
HT: 1-0
 Knaresborough Town
Brad Walker 47
1-2Silsden
Ross Wilson 27
James Gill 35
Att: 149
HT: 0-2
 Maltby Main
0-2Widnes
Jason McShane 77
Kevin Towey 90
Att: 42
HT: 0-0
 Ollerton Town
Joshua Bowkett 16
Mark Carter 46
2-3Retford United
Brett Lucas 25
Kyle Wesley 35
Charlie Sykes 57
Att: 155
HT: 1-2
 Pontefract Collieries
Joshua Corbett 11
Jamie Williams 60
2-4Hemsworth Miners Welfare
Adam Wilson 7
Nicholas Guest 42
Dominique Blair 51
Bill Law 62
Att: 88
HT: 1-2
 Rainworth Miners Welfare
Aaron Moxam 76
1-4Heanor Town
Kieran Debrouwer 8, 54, 90
Elliott Reeves 44
Att: 85
HT: 0-2
 Staveley Miners Welfare
Adam Lee 28
1-0Cheadle Town
Att: 120
HT: 1-0
 Stockton Town
Kallum Hannah 40pen
Joe Scaife-Wheatley 65
2-0Eccleshill United
Att: 150
HT: 1-0
 Teversal
0-1
(aet)
Blidworth Welfare
Ben Rogers 107
Att: 43
HT: 0-0
90: 0-0
 Thornaby
Ryan Bennions 24
1-4Liversedge
Harrison Blakey 43, 62
Rhys Davies 53
Joe Walton 77
Att: 57
HT: 1-1
 West Allotment Celtic
0-2Hall Road Rangers
Jamie Forrester 10
Christopher Spinks 52
Att: 85
HT: 0-1
 Winterton Rangers
Martin Jones 79
1-5Penistone Church
Carl Giblin 5og
Daniel Joynes 34
Dale Kelly 38
Scott Whittington 78
Andrew Ring 82
Att: 43
HT: 0-3
NCEL Premier Division
 Cleethorpes Town
Matthew Bloomer 35
1-1Clipstone
Ryan Smyth 90
Att: 118
HT: 1-0
 Handsworth Parramore
0-1Worksop Town
Adam Scott 31
Att: 453
HT: 0-1
NCEL Division One
 Nostell Miners Welfare
0-1Hallam
Joel Purkiss 70
Att: 80
HT: 0-0
 Rossington Main
Christian Savage 53
1-2Worsbrough Bridge Athletic
Lee Garside 20
Bradley Kerr 31
Att: 98
HT: 0-2
 Shirebrook Town
Will Wraith 15, 52
Mark Robinson 28
3-3Westella & Willerby
Daniel Moore 12
Alex Wood 32
Lewis Andrew 55
Att: 79
HT: 2-2