| Matches | Week commencing Monday 15th October, 2018

<

>

Matches week commencing

Tuesday 16th October, 2018
FA Vase First Round Replay
Silsden
SilsdenLuke Baldwin 4
Joe Gaughan 10
2-0Att: 179HT: 2-0 Staveley Miners Welfare
Staveley MW
Att: 179
HT: 2-0
Sheffield & Hallamshire Senior Cup Second Round
Hallam
HallamKieran Watson 89, 93, 95
3-1
(aet)Att: 133HT: 0-190: 1-1
Jubilee Sports
Jubilee SportsCharlie Hobson 30pen
Att: 133
HT: 0-1
90: 1-1
Harworth Colliery
Harworth CollieryBruno Holden 55pen
Matthew Robinson 84
2-1Att: 88HT: 0-1 Swallownest
SwallownestThomas Cropper 16
Att: 88
HT: 0-1
Wednesday 17th October, 2018
FA Vase First Round Replay
Bottesford Town
Bottesford TownJack McMenemy 13
Jack Cross 27
2-3Att: 85HT: 2-0 Saffron Dynamo
Saffron DynamoJamie Starbuck 50
Joseph Brown 75
Brad Essex 90
Att: 85
HT: 2-0
Sheffield & Hallamshire Senior Cup Second Round
AFC Emley
AFC Emley
0-5Att: 175HT: 0-3 Handsworth Parramore
Handsworth ParrJake Currie 16, 26
Jed Phillips 28
Oliver Fearon 46
Joshua Hemmingway 71
Att: 175
HT: 0-3
Dinnington Town
Dinnington Town
0-2Att: 235HT: 0-1 Maltby Main
Maltby MainDanny Frost 40
Alfie Dodsworth 57
Att: 235
HT: 0-1
Saturday 20th October, 2018
NCEL Premier Division
Bottesford Town
Bottesford Town
v3:00pm Garforth Town
Garforth Town
3:00pm
Bridlington Town
Bridlington Town
v3:00pm Barton Town
Barton Town
3:00pm
Goole AFC
Goole AFC
v3:00pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
3:00pm
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
v3:00pm Worksop Town
Worksop Town
3:00pm
Handsworth Parramore
Handsworth Parr
v3:00pm Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
v3:00pm Thackley
Thackley
3:00pm
Liversedge
Liversedge
v3:00pm Penistone Church
Penistone Church
3:00pm
Maltby Main
Maltby Main
v3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough
3:00pm
Staveley Miners Welfare
Staveley MW
v3:00pm Athersley Recreation
Athersley Rec
3:00pm
NCEL Division One
AFC Emley
AFC Emley
v3:00pm Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
3:00pm
Dronfield Town
Dronfield Town
v3:00pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm
Hallam
Hallam
v3:00pm East Yorkshire Carnegie
East Yorks Carnegie
3:00pm
Harworth Colliery
Harworth Colliery
v3:00pm Grimsby Borough
Grimsby Borough
3:00pm
Nostell Miners Welfare
Nostell MW
v3:00pm FC Bolsover
FC Bolsover
3:00pm
Rossington Main
Rossington Main
v3:00pm Parkgate
Parkgate
3:00pm
Selby Town
Selby Town
v3:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
3:00pm
Shirebrook Town
Shirebrook Town
v3:00pm Ollerton Town
Ollerton Town
3:00pm
Skegness Town
Skegness Town
v3:00pm Campion
Campion
3:00pm
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
v3:00pm Swallownest
Swallownest
3:00pm